Zima w mieście 2021 – Warszawa

Zima w mieście 2021

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze półkolonii? Jakie są dostępne oferty na rynku?

Obecnie dostępne są różne formy półkolonii, organizowane najczęściej przez prywatne firmy,  domy kultury czy też szkoły. Przy wyborze półkolonii powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów.

Jakie zainteresowania ma nasze dziecko?

Biorąc pod uwagę zróżnicowanie ofert, każde dziecko powinno znaleźć cos dla siebie. Dzieci, które mają jasno sprecyzowane zainteresowania można zapisać na półkolonie tematyczne np. sportowe, plastyczne lub artystyczne. Ważne aby przy takim wyborze uprzedzić dziecko, że większą część dnia będzie spędzało wykonując  te same czynności.  Trafniejszym wyborem może okazać się półkolonia ze zróżnicowanym programem zajęć jak np. w Małym Geniuszu. Podczas turnusu można spotkać się z takimi zajęciami jak: szachy, architektura, gra na instrumentach perkusyjnych , ekonomia, czy też majsterkowanie.  Taka opcja jest dużo mnie ryzykowna, a wręcz daje gwarancję, że nasze dziecko nie powie po dwóch dniach, że już nie chce brać udziału w zajęciach.

Jakie  grupy wiekowe?

Organizatorzy proponują grupy zarówno z wąskim przedziałem wiekowym np. 6-8 lat jak i takie gdzie ten zakres jest zdecydowanie szerszy np. 5-13 lat. Druga wersja będzie na pewno zdecydowanie wygodniejsza dla rodziców, którzy mają rodzeństwo. Umieszczenie rodzeństwa w jednej grupie pozwoli na łatwiejszą adaptację młodszemu dziecku, a rodzicom ułatwi kwestię zawożenia i odbierania dzieci. Wśród rodziców znajdują się osoby, które są zwolennikami grup zbliżonych wiekowo, ale są też tacy, którzy preferują integrację w ramach rozszerzonych grup wiekowych. Wakacje i ferie są niewątpliwą okazją do wzmocnienia umiejętności społecznych,  jak również do nauki odpowiedzialności za dzieci młodsze, czy też naśladownictwa zachowań starszych.

Bezpieczeństwo i doświadczenie

Najistotniejszym punktem przy wyborze półkolonii jest bezpieczeństwo naszego dziecka, dlatego tak ważne jest, by sprawdzić czy dany organizator zgłasza wypoczynek do Kuratorium Oświaty. Dzięki kontrolom prowadzonym przez Sanepid oraz Kuratorium możemy mieć pewność, że półkolonie będą prowadzone w odpowiednim standardzie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie mniej ważnym punktem jest sprawdzenie doświadczenia organizatora. Dla dodatkowego bezpieczeństwa możemy poprosić  firmę o referencje od klientów, którzy przed nami skorzystali z usług danego organizatora.

Kliknij i wyszukaj najlepszą półkolonię w Warszawie dla Twojego dziecka:

Pozostałe artykuły More From Author